محمود دولت آبادی با سر زلف عروسان سخن به نمایشگاه کتاب تهران می رود

«از سرِ زُلفِ عروسانِ سخن» شامل قطعه‌هایی از متون نثر کلاسیک فارسی عمدتا بین قرن چهارم هجری شمسی تا دوازدهم است. دولت‌آبادی در این کتاب تکه‌هایی از آثاری مانند «تاریخِ بلعمی»، «تاریخِ طبری»، «نوروزنامه»، «تاریخِ بیهقی»، «سیاست‌نامه»، «گلستان سعدی»، «هزارویک‌شب» و... را کنار هم آورده است؛ متونی که در سال‌های نویسندگی‌اش بیش از همه با آن‌ها حشرونشر داشته‌ است. این کتاب سیصدصفحه‌یی را نشر چشمه در روزهای نمایشگاه کتاب عرضه خواهد کرد.

دولت‌آبادی در سال‌های اخیر برخی تجربه‌هایش در حوزه‌ی ادبیات کلاسیک را در اختیار مخاطبان گذاشته که آخرین‌شان داستان «حسنک وزیر» با تحشیه و صدای او بوده که مدتی‌ است منتشر شده‌ است.

نشر یادشده در روزهای برپایی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برخی از آثارِ تجدیدچاپ‌شده‌ی این نویسنده را هم عرضه خواهد کرد.

«تا سرِ زُلفِ عروسانِ سخن» اولین گزیده‌ی دولت‌آبادی از متون کلاسیک ایران به شمار می‌رود.

منبع: http://www.asrarnameh.com

/ 2 نظر / 33 بازدید
مجله اینترنتی اسرارنامه

سلام دوست عزیز. از اینکه این مطلب را با ذکر منبع، انتشار داده اید، از شما دوست گرامی، سپاسگزاریم. البته همانطور که در داخل متن درج شده است، این مطلب در خود تحریریه اسرارنامه تهیه نشده و از خبرگزاری ایسنا نقل قول گردیده است. ولی اگر شما دوست عزیز، به خبرهای مربوط به استاد دولت آبادی علاقه مند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم مصاحبه مفصل و جالب توجه زیر را مطالعه کرده و در صورت تمایل برای مخاطبان وبلاگتان انتشار دهید. این مصاحبه در تحریریه اسرارنامه تهیه شده است و حاوی نکات و مطالب جالبی پیرامون ارزش های کاری استاد محمود دولت آبادی است: در گفتگو با دکتر کتایون شهپر راد: محمود دولت آبادی سرچشمه جوشان داستان گویی ایرانی است http://www.asrarnameh.com/interviews.php?id=9664 پیروز باشید...